Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

indeks1

Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

Choroba

Poważne schorzenie, takie jak np. cukrzyca typu II, może między innymi obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co prowadzi do obniżonego zainteresowania seksem. Niski poziom testosteronu może też owocować osłabieniem mięśni, obniżeniem masy kostnej i zaburzeniami erekcji. Inne choroby, które erekcja mogą wywoływać niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból oraz kłopoty z sercem. Jeżeli cierpisz na któreś z tych schorzeń, spytaj swojego lekarza, jak możesz przeciwdziałać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki sprzedawane na receptę, takie jak Proscar zalecany w leczeniu prostaty, mogą także powodować obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze skutków ubocznych ich używania. Przed rozpoczęciem zażywania jakichkolwiek leków na receptę, precyzyjnie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o ich korzyściach kamagra zel jak również o ich efektach ubocznych.

Tryb życia

Większość ludzi myśli, że niski poziom zainteresowania seksem to problem, który dotyczy tylko starszych mężczyzn. Jednak to nieprawda. Współcześnie wielu młodych mężczyzn w późnych latach 30. i na początku lat 40. sygnalizuje problemy z niskim libido. Jedną z przyczyn takiej sytuacji może być nieprawidłowy styl życia albo szkodliwe nawyki, takie jak palenie papierosów, nieodpowiednia dieta, zbyt mało snu oraz inne podobne okoliczności. Zastanów się nad zmianą stylu życia, rzuć papierosy, zacznij uprawiać sport i zmień dietę na lżejszą, a ochota na seks nie powinna stanowić już problemu.